MARDIN MIDYAT

Mardin Midyat

Mardin Midyat

Blog Article

İstanbul’un en turistik bölgesi olan Tarihi Yarımada’da mevcut Topkapı Sarayı, İstanbul’da gezilecek yerler listesinin ilk sıralarında olmalı elbette.

Bu yapının madun misilı ise Maksim idi. 1960’lı yıllardan itibaren İstanbul gece hayatının en doruk mekanı idi. Fahrettin Arslan tarafından meslekletilen mekan yüce direksiz bir salonu vardı.

İstanbul’un en müzelik ve en kostak sinagogunun adı, ilk Yahudi yerleşimcilerin geldiği Makedonya’daki Ohrid kasabasından türetilmiştir. Kestirmece 500 kişilik bir cemaate iye olan Ahrida, Bizans döneminde kurulmuştur ve o günden bu yana ibadete aartıkr. Sinagog yalnızca dolaşma acentelerinin önceden alacağı randevuyla ve delil eşliğinde ziyaret edilebilir.

Ayasofya İmarethanesi, Sultan I. Mahmud aracılığıyla 1743 yılında Ayasofya'nın kuzeydoğusuna, fukara ve kimsesizlere taam gidermek bâtınin binalmış yararlı kurumudur. İmarethanede bambaşka tarihlerde meydana getirilen onarımlar esnasında, bapların üzerine tamirat kitabeleri merkumtır.

Burası Neresi? Riva civarlarında, Beykoz ormanlarının midi mesabesinde konumlanan Kulindağ; İstanbul’un yerlileri aracılığıyla de muamma bir doğa parçkakımı.

Ayasofya'nın dar sahibi ve İstanbul'un şfazla, ünlü kedisi Gli'nin en özel ışıkğraflarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz;

Neden Gitmeliyim? Tarihi 1893 yılına dayanan Bristol Otel binasında yerleşik durumda bulunan müze; üretimundan bu yana ağırladığı geçici sergiler ve lafıcı derme ile şehrin medeniyet seviyesini de yukarı taşıyor.

Neden Gitmeliyim? Eğer Beşiktaş taraftarıysanız bu soruyu sormanıza lazım bile nanay! Zira burada Beşiktaş’a ve tarihine üzerine her şeyi belgeleriyle görebilir, şatır bir tur gerçekleştirebilirsiniz.

Hassaten parkın dü ucu arasında teleferik yolculuğu da dokumalabiliyor. Sonunda bu yemyeşil düzı fevkdan izleyerek keyifli dakikalar Detaylar burada evetşayabiliyorsun. 

Japon Bahçesi Japonya’da 2003 seneninın Türk yılı ilan edilmesinin haricinde Shimonoseki kenti ile İstanbul’un kardeş şehir olması ile İstanbul’un Baltalimanı semtinde dokumalmış bir Japon Bahçesi oluşturuldu.

Taksim’den Gümüşsuyu’na nazil bulvarın sol kısmı zamanında müslim mezarlığı idi. Bu düzın sağında devrin Hariciye Nazırı ve henüz sonra Sadrazam olan Tevfik Uslu’nın konağı bulunmakta idi. Bu menzil ilenmeşap olabildiğince balaban bir bina idi. Bu bina yandıktan sonra buraya yapılan binanın nısıfsı yeni, nimsı müzelik inşaat ile yapım edilmişti.

Osmanlı Bankası binasının nispetle üç parsel elan vardı. Osmanlı Bankası bu parselleri satın aldı. Bu dokumalar 1965-1968 döneminde yıkılarak Osmanlı Bankası tarafından bugünkü otel binası yapım edildi. Otel 1975 yılında Amerikan Otel şirketi İntercontinetal aracılığıyla işçilikletilmeye başlandı. 1980 öncesi maşeri olaylar ve grevlerlerden dolayı Amerikan firması oteli kapatıp ülkeden ayrıldı. Elan sonra Fransız otelcilik firması Aşama grubu aracılığıyla alışverişletilmeye başlandı.

İstanbul’da gezilecek yerler listemize İstanbul’da durum meydan kasrılar ile devam ediyoruz.Hem mimarisi, hem tarihten bugüne taşıdığı izleri, hem manzarası, hem bile yeşillikler içinde olması nedeniyle İstanbul’da güzel bir kahvaltı yapıp, eşsiz manzaraya karşı bir kahve yudumlamak isterseniz bu yere uğramalısınız.Detaylar Hidiv Kasrı tasarmızda.

Taksim Ortalıkı'nın simgesi haline mevrut hatırat İtalyan heykeltıraş Pietro Canonica'ya yaptırılmış, 1928 senesinde adına yerleştirilmiştir. Andaçtın konstrüksiyonı 2,5 sene sürmüş, hatırat taş ve tunç kullanılarak mefultır.

Report this page